Tel./fax +48 61 842 74 47, e-mail: sekretariat@sangowski.pl
Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Sangowski Od 20 lat prawo ubezpieczeń i odszkodowania 20 lat doświadczenia w obronie dobra klienta Rzetelność, efektywność, specjalizacja Nieszablonowy sposób działania
Radca prawny Rafał Sangowski

RAFAŁ SANGOWSKI radca prawny/właściciel Kancelarii

tel. 61 / 842 74 47

e-mail: kancelaria@sangowski.pl

Pokaż ↑ Schowaj ←

Właścicielem i szefem kancelarii jest radca prawny Rafał Sangowski. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od roku 1990 r. obsługuje domy brokerskie i multiagencje ubezpieczeniowe. Wykładowca na kursach dla agentów ubezpieczeniowych. Współautor i wydawca „Vademecum ubezpieczeń gospodarczych” oraz szeregu innych publikacji związanych z prawem ubezpieczeń gospodarczych.

Posiada uprawnienia brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Autor pytań z zakresu prawa cywilnego na egzamin dla kandydatów na brokera ubezpieczeniowego. Autor ogólnych warunków ubezpieczeń tworzonych na zlecenie zakładów ubezpieczeń. Od ukończenia w 1998 r. aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych Poznaniu prowadzi swoją kancelarię. Delegat Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu na Krajowy Zjazd Radców Prawnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej biznesu, sprawach odszkodowawczych i procesach sądowych. Posługuje się j. angielskim.

Mecenas, Radca prawny Maciej Rozmarynowski

MACIEJ ROZMARYNOWSKI radca prawny

tel. 61 / 842 74 47

e-mail: maciej.rozmarynowski@sangowski.pl

Pokaż ↑ Schowaj ←

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2012 roku radca prawny przy OIRP w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w administracji samorządowej, a następnie przez wiele lat będąc zatrudnionym na stanowisku asystenta sędziego w wydziale cywilnym sądu rejonowego. W Kancelarii zatrudniony od czerwca 2011 r. Ponadto, od 2010 r. pełni funkcję kuratora osób nieobecnych i kuratora spadku w sądach powszechnych na terenie województwa wielkopolskiego.

Jego zainteresowania skupiają się wokół prawa cywilnego (materialnego i procesowego). Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i doradzaniu klientom Kancelarii. Priorytetami w jego pracy zawodowej są stały kontakt z klientem i zrozumienie jego potrzeb, a także dokładna znajomość każdej prowadzonej sprawy.

Aplikant radcowski Paulina Szcześniak

PAULINA SZCZEŚNIAK radca prawny

tel. 61 / 842 74 47

e-mail: paulina.szczesniak@sangowski.pl

Pokaż ↑ Schowaj ←

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, absolwentka prawa oraz administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w problematyce ubezpieczeń gospodarczych, roszczeń odszkodowawczych oraz szeroko rozumianych procesach cywilnych. W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajduje się prawo medyczne i farmaceutyczne, prawo własności intelektualnej oraz prawo turystyczne.

Posiada doświadczenie w obsłudze ubezpieczycieli zarówno na etapie likwidacji szkód, jak również w postępowaniach sądowych, brokerów ubezpieczeniowych, zakładów opieki zdrowotnej oraz w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców, a także w doradztwie na rzecz osób indywidualnych. Służy pomocą przy prowadzeniu negocjacji i polubownym rozstrzyganiu sporów.

Aplikant radcowski Dorota Ossowska

DOROTA OSSOWSKA aplikant radcowski

tel. 61 / 842 74 47

e-mail: dorota.ossowska@sangowski.pl

Pokaż ↑ Schowaj ←

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, absolwentka prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureatka nagrody im. prof. Kazimierza Kolańczyka na najlepsze prace magisterskie obronione na Wydziale Prawa i Administracji UAM w 2012 roku.

W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo medyczne, prawo cywilne oraz handlowe i upadłościowe. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach poznańskich obsługując przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne oraz w działach prawnych spółek prawa handlowego.

Asystentka Monika Bączyk-Widawska

Monika Bączyk-Widawska – asystentka.

tel. 61 / 842 74 47

e-mail: sekretariat@sangowski.pl

Pokaż ↑ Schowaj ←

Absolwentka Filozofii oraz Podyplomowego Studium Administracji Europejskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała zarówno w instytucjach finansowych jak i w kancelariach radcowskich. Interesuje się polityką, psychologią i kulturą Dalekiego Wschodu.

Zespół Kancelarii radcy prawnego Rafała Sangowskiego